Δύο μετάλλια κατέκτησε ο ¨Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ¨ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING-SEMI CONTACT

Δύο μετάλλια κατέκτησε ο  ¨Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ¨ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING-SEMI CONTACT

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα KICK BOXING – SEMI CONTACT στο Ολυμπιακό Στάδιο Βαρέων Αθλημάτων στα άνω Λιόσια της Αθήνας . Διοργανώτρια ήταν η Πανελλήνια Ομοσπονδία KICK BOXING υπό την εποπτεία της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού .
Από την πόλη μας συμμετείχε ο Αθλητικός Σύλλογος Μακεδονία “ Ο Μέγας Αλέξανδρος” Γιαννιτσών με προπονητή τον Μάστερ Δημήτρη Ινδόπουλο, διπλωματούχο προπονητή της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας WΑKO. Μέρος έλαβαν 4 αθλητές οι οποίοι κατέκτησαν 2 χάλκινα μετάλλια και 2 τέταρτες θέσεις.
Χάλκινο μετάλλιο απέσπασε στο semi contact η Κοεμτζή Γαλήνη στην κατηγορία γυναικών -63κιλά και ο Οικονόμου Αντώνης στο kick boxing στην κατηγορία εφήβων -81κιλά.
Επίσης την 4η θέση στο semi contact κατέκτησαν ο Γεύγελης Ραφαήλ και ο Ζώρας Αναστάσιος.