Κύπελλο ΕΠΣ Πέλλας: ΑΣ Εδεσσαϊκός-Αλμωπός 1-0

Μαζι θα παρακολουθησουμε την μεγάλη αναμέτρηση ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και τον Αλμωπό
Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπανης ξεκίνησε με τους Σοιλεμεζογλου, Κωνσταντινίδη, Κιορτση, Μωυσιδη, Χαραβητιδη, Παπαγεωργίου, Τουφα, Ταουσιανη, Ντογο, Μεταξά και Παπαδημητρίου
Όλα ετοιμα για την σέντρα
Ο αγώνας ξεκίνησε
Πρώτη καλή στιγμή στο 1ο λεπτο για τον Αλμωπο,μετά απο εκτέλεση φαουλ το σουτ με την μία απο το υψος του πέναλτι η μπάλα αουτ
2ο λεπτο σουτ εξω απο την περιοχή του αρχηγού του Εδεσσαικου Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα λίγο αουτ
Πολυ καλή εκτέλεση φαουλ του Ντογου στο 13ο λεπτό δυσκολη απόκρουση του Καραγιαννιδη στην συνέχεια της φασης ο Κιορτσης επιχείρησε σέντρα-σουτ με την μπάλα να καταλήγει αουτ
Γκολ 1-0
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ με τον Παπαδημητρίου στο 20ο λεπτό
Ηταν μια κάθετη μπαλιά του Ταουσιανη στον Μεταξά με τον τελευταίο να δίνει έτοιμο γκολ στον Ιασων οπου σε άδεια εστία εγραψε το 1-0
Δοκάρι ο Εδεσσαικος με τον Ντογο στο 47ο λεπτό,μεγάλη στιγμή
Κορνερ για τον Εδεσσαϊκό στο 50ο λεπτο παραλίγο αυτογκολ πανω στην γραμμή διωχνει ο αμυντικός
53ο λεπτο φαουλ σε καλό σημείο για τον Αλμωπο, στο τοιχος η μπάλα
Στο 78ο λεπτο με το 1-0 να παραμένει ο Εδεσσαικος πραγματοποιεί την τρίτη αλλαγη.Μπαίνει ο Δημήτρης Πασσαλης στην θέση του Στέφανου Ντογου
Κλεινουν οι αλλαγές με τον Πουπη να μπαινει στην θέση του Βαγγέλη Μεταξά
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις
Μεγάλη ευκαιρία στο 92 κεφαλιά του Χαραβητιδη δυσκολη απόκρουση στη γωνία του ο Καραγιαννιδης
Νεα τεράστια ευκαιρία στο 93ο λεπτο διαγώνιο σουτ του Λαφα εντυπωσιακά σε κορνερ ο τερματοφύλακας