Wednesday, 24 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Μελιτέας Μελίτης 3-0

Για το πρωτάθλημα της FOOTBALL LEAGUE 2, στην 21η Αγωνιστική ο ΑΣ Εδεσσαικός υποδέχθηκε στο “ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ” το μεσημέρι της Κυριακής, τον Μελιτέα Μελίτης
Διαιτητής του αγώνα ο κ.Φώτης Σκούτας με βοηθούς τους κ. Γούτα Στυλιανό και Τσιρόνα Σαραφιανό όλοι του Συνδέσμου Χαλκιδικής. Παρατηρητής ο κ. Πλάτων Μποζατζίδης από την Θεσσαλονίκη.
Ο Ηλίας Σαπανης ξεκίνησε με τους:
Σοιλσεμεζογλου,Κωνσταντινίδης, Κιορτση, Χαραβητιδη, Μωυσιδη, Πασσαλή, Τουφα, Μεταξα, Ταουσιανη, Παπαδημητρίου και Λαφαζανιδη
Για τον Μελιτεα ξεκίνησαν οι:
Μαυροματιδης, Γιωσης, Σεκουλιδης, Μωυσιαδης, Αγγελου, Ντονος, Ζωσιος, Μπατσωτσος, Μπατμας, Λεζακης και Ρωμαίος
1ο λεπτο πρώτη καλή στιγμή για τον Εδεσσαικο,ο Παπαδημητρίου βγήκε μόνος από τα δεξιά το πλασέ του όμως πέρασε ελάχιστα αουτ.
6o λεπτό ωραία συνεργασία των Πρασίνων ο Μεταξάς υποδεικνύεται λανθασμένα ως offside
8o λεπτο νεο offside στον Λαφα
10ο λεπτό Ο Μεταξάς έσπασε την μπάλα προς το ύψος της μικρης περιοχής όμως ο Μαυροματιδης πρόλαβε τον Λαφα.
15ο λεπτο νέο offside απο τον α βοηθο και πάλι στον Λαφα
18ο λεπτο Εντυπωσιακή απόκρουση του Ραφα σε απευθείας εκτέλεση φαουλ
21ο τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικο να ανοίξει το σκορ ,ο Κωνσταντινίδης έστρωσε στον Λαφα πλάσαρε απο το ύψος της μικρής περιοχής με την μπάλα να γλείφει το οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ
24ο λεπτο Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικο,ο Λαφα έστρωσε με το κεφάλι στον Μεταξά ο Βαγγελης πλάσαρε ελάχιστα αουτ
Ο Εδεσσαικος έχει εγκατασταθεί στα καρε του Μελιτεα με το γκολ να είναι θέμα χρονου
Γκολ 1-0
Στο 25ο λεπτό ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ με τον Ιασωνα Παπαδημητρίου με κοντινή προβολή μετά απο πάσα του Μωυσιδη
27ο λεπτο σουτ του Ταου εξω απο την περιοχή αουτ
31ο λεπτο πλασέ του Παπαδημητρίου μετά απο πάσα του Πασσαλη στα χέρια του τερματοφύλακα η μπάλα
35ο λεπτο μετά απο εκτέλεση φαουλ πλασε του Λαφα δυσκολη απόκρουση του Μαυροματιδη σε κόρνερ
Ως μη γενόμενη η φάση καθως ο βοηθος σήκωσε και παλι offside
Γκολ 2-0
Ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τέρματα του στο 38ο λεπτό
Σκόρερ ο Δημήτρης Λαφαζανιδης με κοντινό σουτ μετά απο εξαιρετική σέντρα του Παπαδημητρίου
40ο λεπτο νέα υπόδειξη οffside στον Λαφα
45ο λεπτό πέναλτι για τον Εδεσσαικο σε ανατροπή του Κιορτση μετά απο ασιστ του Ταουσιανη
Στην εκτέλεση ο Βαγγέλης Μεταξάς
Γκολ 3-0
Ημίχρονο
Εδεσσαικος-Μελιτεας 3-0
Καταιγιστικος στο πρώτο ημίχρονο ο Εδεσσαικος ο οποιος εχει πετύχει ήδη 3 γκολ και είχε ακομα 3-4 κλασσικές ευκαιρίες
Δεύτερο ημίχρονο
Με μια αλλαγή για τον Εδεσσαικο
Θα περάσει ο Σφετκος στην θέση του Ταουσιανη
48ο λεπτο Υπόδειξη offside στον Παπαδημητρίου
50ο σουτ εξω απο την περιοχή για τον Μελιτεα αουτ
60ο λεπτό δεύτερη αλλαγή
Θα περάσει ο Πουπης στην θέση του Τούφα.
Παραμένει το 3-0
68ο λεπτο Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Μεταξά ασθενης απόκρουση του τερματοφύλακα στη συνέχεια της φάσης διώχνουν οι αμυντικοι
70ο λεπτο σουτ του Σφετκου αουτ
Στο ιδιο λεπτο τρίτη αλλαγή για τους Πράσινους
Μπαίνει ο Τσιακαλος και θα βγει ο Μεταξάς
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του παιχνιδιου στα τελευταία λεπτά
79ο λεπτο φοβερή ατομική ενέργεια του Δημήτρη Πασσαλη απο τα δεξιά που τους περασε ολους το σουτ ομως πέρασε ελάχιστα άουτ
81ο λεπτο Μπερδεύτηκαν Λαφα και Τσιακαλος που εβγαιναν μονοι με τον τερματοφύλακα με αποτέλεσμα να υποδεχθούν οffside
82o Ωραίο πλασέ του Ιάσωνα στη γωνία δύσκολη επέμβαση του Μαυροματιδη
Κλεινουν οι αλλαγες
Αποχωρεί ο Πασσαλης και θα μπει ο Ιωσηφιδης
Δευτερη κίτρινη σε παίκτη του Μελιτεα σε ανατροπή του Πουπη που εφευγε μονος με τον τερματοφύλακα
Με 10 οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτα
Στην εκτέλεση φαουλ ο Παπαδημητρίου η μπάλα αουτ
Στο 88ο λεπτο ο Λαφα κατεβάζει με το στηθος περνάει τον τερματοφύλακα αλλά ο βοηθός ξανασηκωνει τη σημαία για offside