Πιερικός – Εδεσσαϊκός 1-1

Ο Εδεσσαικός αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Πιερικό στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής
Πρωτη καλη στιγμη για τον Εδεσσαϊκό όταν στην αντεπίθεση ο Σκαθαρουδης βρέθηκε μονος με τον Παπατολικα αλλα το πλασε του λογω και του βαρυ τερεν ηταν αδύναμο κανοντας το εργο του τερματοφύλακα ευκολο
Σουτ του Ταουσιανη στο 22 λεπτο η μπαλα περναει πανω απο το δοκαρι

Γκολ για τον Πιερικο στο 42 λεπτο που ανοιγει το σκορ με πλασε και προηγείται πλεον 1-0
Ημιχρονο 1-0
Στο μισο γηπεδο ο Εδεσσαικος που πιεζει ασφυκτικά
60 λεπτο Μεγαλη ευκαιρια για την ισοφάριση, η κεφαλια του Σκαθαρουδη γλειφει το δοκάρι
Νεα μεγαλη φαση και παλι απο τον Σκαθαρουδη, το πλασε στην κλειστη γωνια το πιανει και παλι ο τερματοφύλακας
Συνεχείς καθυστερήσεις απο τους παίκτες του Πιερικου κάτω υπο την προστασία του ρεφερυ
Πλεον δεν παίζεται κσθολου παιχνιδι

Τρομερο σουτ του Κιορτση απιστευτη αποκρουση του Παπατολικα στο 85 λεπτο
Συνεχομενα κορνερ για τον Εδεσσαικο
Καθυστερήσεις και γκολ
Ο Εδεσσαικος ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Σφετκο,με δυνατο σουτ απο την μικρη περιοχη αφου νωριτερα ο Τσιτσανουδης ξαναρνηθηκε πέναλτι
Πιερικός-Εδεσσαϊκός 1-1