Friday, 26 April, 2024

Αναγέννηση Δωροθέας-Εδεσσαϊκός 1-13

Στην 3η αναμέτρηση του κυπέλλου ανάμεσα στην Αναγέννηση Δωροθέας και τον Εδεσσαϊκό, το απόγευμα της Τετάρτης, 26 Σεπτεμβρίου, ήταν μονόλογος για την ομάδα της Έδεσσας
Πριν από τον αγώνα θα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Περικλή Δούμου ενώ ο Εδεσσαϊκός κατέθεσε στεφάνι.
Στα αγωνιστικά ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε με τους: Βόλτση, Μαυρόπουλο, Σφέτκο,Πούπη, Χαραβητίδη, Πασσαλή, Προύντση, Μεταξά, Λαφαζανίδη, Τσιάκαλο και Καρακούτη.

Ο αγώνας δεν είχε κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς και οι δύο ομάδες έχουν περάσει στην φάση των 16.
Γκολ 0-1 Με το καλημέρα ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με όμορφο πλασέ του Δημήτρη Λαφαζανίδη στο 7ο λεπτό
Στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάφα πετυχαίνει και άλλο goal αλλά ακυρώνεται ως offside
Γκολ 0-2 Στο 26ο λεπτό ο Καρακούτης με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-2
Γκολ 0-3 Ο Εδεσσαϊκός τριπλασιάζει τα τέρματα με τον Τσιάκαλο στο 28ο λεπτό
Γκολ 0-4 Και πάλι από τον Τσιάκαλο που διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα στο 30ο λεπτό
Ο Εδεσσαϊκός σε κάθε επίθεση έβαζε goal
Γκολ 0-5 Ο Λάφα στο 32ο λεπτό διαμορφώνει το 0-5 φτάνοντας και αυτός τα 2 προσωπικά τέρματα.
Γκολ 0-6 Στο 34ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός πετυχαίνει και έκτο τέρμα με τον Τσιάκαλο ο οποίος πραγματοποιεί χατ-τρικ μέσα σε 6 λεπτά !
Γκολ 0-7 Ο Τσιάκαλος δεν σταμάταει, εξαιρετικό γκολ από τον νεαρό στο 40ο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 20 μέτρα.
Γκολ 1-7 Η Αναγέννηση Δωροθέας πετυχαίνει το goal της τιμής στο 45ο λεπτό μειώνοντας το σκορ σε 1-7 με τον Σταματιάδη.
Ημίχρονο
Αναγ. Δωροθέας-Εδεσσαϊκός 1-7

Με 3 αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαϊκός
Μπαίνουν οι Βαλαβάνης, Λατίφυ και Καραγιάννης στις θέσεις των Βόλτση, Μαυρόπουλο και Λάφα.
Γκολ 1-8 Και ο Σφέτκος χρίζεται σκόρερ στο 48ο λεπτό με αριστερό σουτ
Γκολ 1-9 Πάλι ο Σφέτκος πάλι με το αριστερό στο 55ο λεπτό διαμορφώνει το 1-9
Γκολ 1-10 Ο Τσιάκαλος συνεχίζει το “βιολί του” και πετυχαίνει το πέμπτο προσωπικό του τέρμα και δέκατο της ομάδας στο 59ο λεπτό
Γκολ 1-11 Ο Γρηγόρης Προύντσης με αριστερό σουτ στο 61ο λεπτό πετυχαίνει το 1-11
Γκολ 1-12 Ήταν η σειρά του Καραγιάννη με ατομική προσπάθεια να πετύχει το 12ο goal της ομάδας στο 67ο λεπτό
Γκολ 1-13 Ο Προύντσης στο 78ο λεπτό σκοράρει και πετυχαίνει το 13ο goal του Εδεσσαϊκού!!!