Friday, 26 April, 2024

Αναγέννηση Γιαννιτσών – ΑΣ Εδεσσαϊκός 0-4

Ο Εδεσσαϊκός αντιμέτωπος για τη 2η Αγωνιστική του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας, εκτός έδρας με την Αναγέννηση Γιαννιτσών, την Τετάρτη 19.09, στο Δημοτικό Στάδιο Γιανιτσών.

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε πραγματοποιήθηκε και ο αγώνας για την 2η αγωνιστική ανάμεσα στην Δόξα Μεγαπλατανου και την Δωροθέα που ήρθε ισόπαλος με 2-2

Ο Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε με τους: Βόλτση, Μαυρόπουλο, Κιόρτση, Πούπη, Χαραβητίδη, Πασσαλή, Τούφα,Τσιάκαλο,Ταουσιάνη, Προύντση και Λαφαζανίδη.

Στον πάγκο Ντόγος, Παπαδημητρίου, Αβραμίδης, Bαλαβάνης, Παπαγεωργίου,Τσουμάγκας και Λατίφυ

Φουριόζος ο Εδεσσαϊκός  από τα πρώτα λεπτά

9ο λεπτο Φοβερό σουτ του Προύντση αποκρούει ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης

Γκολ 0-1 Οι Πράσινοι ανοίγουν το σκορ στο 10ο λεπτό με σουτ του Βασίλη Πούπη μετά από πάσα του Τσιάκαλου.

Ευκαιρία για την Αναγέννηση στο 15ο λεπτό το σουτ του Κυζιρίδη περνάει άουτ

Δοκάρι στο 20ο για τους γηπεδούχους με τον Αλεξανδρίδη

Γκολ 0-2 Στο 27ο ο Εδεσσαϊκός πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τον Δημήτρη Λαφαζανίδη σε μια φάση όπου προηγήθηκαν διαδοχικά σουτ του Τσιάκαλου και του Προύντση που έδιωξαν οι αμυντικοί.για να έρθει τελικά ο Λάφα και να διαμορφώσει το Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2.

Στο ημίχρονο Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2

Με δύο αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης

Αποχώρησαν οι Ταουσιάνης και Κιόρτσης και μπαίνουν οι Ντόγος και Παπαδημητρίου

Στο 46ο λεπτό ο Ντόγος επιχείρησε το σουτ ο Σαββουλίδης απόκρουσε σε πρώτο πλάνο ο Παπαδημητρίου πήρε το rebound ,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά ο βοηθός ακύρωσε το goal ως offside

50o Σέντρα του Ντόγου κεφαλιά του Λάφα η μπάλα πάνω από το δοκάρι

Πέναλτι για τον Εδεσσαϊκό στο 67ο λεπτό σε ανατροπή τπυ Ντόγου από τον Σαββουλίδη

Γκολ 0-3 Ευστοχεί στην εκτέλεση ο Ιάσων κάνοντας το 0-3

Γκολ 0-4 Στο 68ο λεπτό οι παίκτες της Αναγέννησης χάνουν την μπάλα στη σέντρα ο Παπαδημητρίου βγαίνει μόνος με τον Σαββουλίδη, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα φτάνοντας τα 2 προσωπικά του τέρματα και 4 του Εδεσσαϊκού