ΦΟ Αριδαίας – Πιερικός Αρχέλαος 91-67

Ευρεία νίκη για τον ΦΟ Αριδαίας, σε ματς που διεξήχθη στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της περιοχής για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Ο Πιερικός Αρχέλαος έμεινε από την αρχή πίσω στο σκορ, απέναντι σε μία έμπειρη ομάδα, η οποία διεύρυνε καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου το σκορ, το οποίο διαμορφώθηκε σε 50-25.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι, ωστόσο η ισχυρή Αριδαία πήρε ξανά τον έλεγχο του της αναμέτρησης στο τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στην επικράτηση, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 91-67.
Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας.
Δεκάλεπτα: 24-10, 50-25, 70-52, 91-67.
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης 4, Βασίλογλου, Τόπκας, Τοπαλίδης 10, Περπερίδης 6 (2), Μπεγλόπουλος 7, Παπαβραάμ 12 (1), Αβραμίδης 24 (6), Αργυρός, Μακρόπουλος 21, Στρέπκος 5, Τζάτζης 2.
Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Τσαϊτουρίδης 6 (2), Χατζηαγοράκης 6, Σκρέτας 14 (3), Λαγαμτζής 6, Τζιοβάρας 11 (1), Ζησόπουλος 14, Φανούλης 4, Χασιακής 3, Ζαρκανέλας, Μυλοβιανός, Κουπάντσης 3 (1).