Wednesday, 24 April, 2024

Νίκη των Ίκαρων Γιαννιτσών επί του Αετού Κιλκίς με 70-52

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών επικράτησαν με 70-52 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τους Ίκαρους Γιαννιτσών να προηγούνται με 13-12. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, διεύρυναν την υπέρ τους διαφορά και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 32-25. Παρόμοια με του δεύτερου ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 52-38 υπέρ των Ίκαρων Γιαννιτσών. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο δε μπόρεσε να μειώσει τη διαφορά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 70-52. Διαιτητές: Καψίδης – Τσοχαταρίδης.
Δεκάλεπτα: 13-12, 32-25, 52-38, 70-52.
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Βουζίνας 2, Μαυρόπουλος 4, Μαλλιάρης 3, Πολυχρονίδης 14 (3), Υφαντίδης 8, Ελευθεριάδης 23, Καρυπίδης 4, Στόγιος, Χαραλαμπίδης 12 (1).