Φιλική αναμέτρηση για την ομάδα της Έδεσσας στην έδρα του Μελιτέα της Κυριακής, 16.09
Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε με τους: Σοιλεμεζογλου, Μαυροπουλο,Κιορτση,Μωυσιδη, Αβραμίδη, Τσουμάγκα, Παπαγεωργίου, Τούφα, Ντόγο, Ταουσιάνη και Παπαδημητρίου.
Το παιχνίδι ξεκίνησε
Πρώτο καλό σουτ με τον Παπαγεωργίου στο 1ο λεπτό καταλήγει άουτ
13ο λεπτο Σουτ του Ντογου στην αριστερη γωνία του τερματοφύλακα δυσκολη απόκρουση.
Γκολ για τον Εδεσσαϊκό που ακυρώνεται ως offside στο 20ο λεπτό
Μετά από σέντρα ο Παπαγεωργίου έπιασε την κεφαλιά, ο Παπαδημητρίου την βοήθησε να μπει στα διχτυα αλλά ο βοηθός ειδε οffside.
Δυνατο σουτ του Ντογου στο 23ο λεπτό εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα.
Γκολ 0-1 Ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ στο 30ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου. Μετά απο σέντρα του Τουφα ο Ντόγος έσπασε ιδανικα δινοντας ετοιμο γκολ στον Ιασων.

Γκολ 0-2 Ντογος και Παπαδημητρίου ανταλλασουν ρολους,ο Ιάσων με τακουνακι έστρωσε στον Ντογο και αυτος με πλασε εγραψε το 0-2 στο 37ο λεπτο
Δοκάρι με τον Παπαδημητρίου στο 38ο λεπτο.
Χαμένο τετ τα τετ στο 40ο του Ντογου , η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.
Ημιχρονο
Μελιτέας-Εδεσσαϊκός 0-2
Με δυο αλλαγές ξεκινάμε το δεύτερο
Μπηκαν στο παιχνίδι οι Λαφαζανιδης και Χαραβητιδης στις θεσεις των Μαυροπουλο και Τουφα.
Στο 51ο λεπτο σουτ του Παπαδημητρίου αουτ
54ο Πέναλτι για την Μελιτη.
Γκολ 1-2
Μεγάλη ευκαιρία για το 1-3 στο 59ο με τον Λαφα να χανει μοναδικο τετ τα τετ
Γκολ 1-3 Πολύ ωραίο για τον Εδεσσαϊκό με τον Λαφαζανίδη.

Στο 67ο λεπτο ο Κιορτσης σέντραρε από τα αριστερά και ο Λαφα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 1-3
6 μαζεμένες αλλαγές από τον Ηλία Σαπάνη. Μπαίνουν οι Βόλτσης, Πασσαλής, Προυντσης, Πουπης, Καραγιάννης και Τσιακαλος.
Κόντα στο 1-4 ο Εδεσσαικος, αναμπουμπούλα στην άμυνα του Μελιτεα με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. Όλα αυτά στο 75ο λεπτό.
Διαγώνιο σουτ του Τσιακαλου στο 85ο λεπτο απόκρουση και κόρνερ.
Νέα φάση για τον Εδεσσαϊκό στο 90ο, ο Λαφα έσπασε στο ύψος του πέναλτι στον Νασο το σουτ ομως το έπιασε ο τερματοφύλακας.