Friday, 26 April, 2024

ΑΣ Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-1

Στο Φόρης Γεντζής έγινε ο αγώνας της Κυριακής, ανάμεσα στον Εδεσσικό και τον ΠΑΟ Κουφαλίων
Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλιας Σαπανης ξεκίνησε με τους Σοιλεμεζογλου, Κωνσταντινίδη, Κιορτση, Μωυσιδη, Αβραμιδη, Πασσαλη, Ταουσιανη, Τουφα, Παπαδημητρίου, Μεταξά και Λαφαζανιδη.
Ο αγώνας ξεκίνησε
Έμμεσο φάουλ για τα Κουφαλια στο 10ο, ο α’ βοηθος είδε το Ράφα να πιάνει την μπάλα αντικανονικα
Γκολ
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 12ο λεπτο με τον Βαγγέλη Μεταξά με δυνατό σουτ απο το υψος της μικρής περιοχής, μετά απο ασίστ του Παπαδημητρίου
Γκολ 1-1 Στο 23ο λεπτο τα Κουφαλια ισοφαριζουν μετά απο σεντρα απο τα αριστερά και κατευθείαν πλασέ απο το ύψος της μικρής περιοχής
Φτασαμε στο 30ο λεπτο το 1-1 παραμένει
31ο λεπτο Πολυ ωραιο σουτ του Παπαδημητρίου εξω απο την περιοχή η μπάλα γλείφει το οριζόντιο δοκάρι
34ο λεπτο εκτέλεση φαουλ για τον Εδεσσαικο απο τα αριστερά με τον Τουφα,πέρνει την κεφαλιά ο Μωυ με την μπάλα να περνάει αουτ
Μεγάλη ευκαιρία για τους Πράσινους με τον Παπαδημητρίου να πλασάρει ελάχιστα αουτ
Έχει πάρει πλήρως τα ηνία ο Εδεσσαικος που πιεζει πλεον στο μισο γήπεδο.
Τεράστια ευκαιρία στο 42ο λεπτο για τον Εδεσσαικο με τον Μεταξά και τον Λαφα να μην μπορουν να πλασαρουν τη μπάλα.
Αποχωρουν οι Τουφας και Αβραμίδης και θα μπουν οι Γκαρακλιδης και Ντογος
62o Καλή ανάπτυξη για τον Εδεσσαικο ο Ιασων βρέθηκε μονος με τον τερματοφύλακα το πλασέ του όμως ήταν αδύναμο
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις
Γκολ για τον Εδεσσαικο με τον Μεταξά, ακυρώνεται όμως απο τον διαιτητή ως επιθετικό φαουλ