Στους προκριματικούς του Πανελλήνιου σχολικού Πρωταθλήματος ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών

Οι προκριματικοί αγώνες του 11ου Πανελλήνιου Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος διοργανώθηκαν από την ΕΣΣΚΕΔΥΜ

την Κυριακή 5 Μαρτίου 2017 στην Πτολεμαΐδα.

Ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών συμμετείχε με 23 αθλητές του, εκ των οποίων τέσσερις κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία τους και συνολικά οκτώ κέρδισαν την πρόκριση για τους τελικούς του 11ου Πανελλήνιου Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος, που θα διεξαχθή στις 08 – 10 Απριλίου 2017 στο Λουτράκι Κορινθίας.

Πιο συγκεκριμένα χρυσό μετάλλιο και πρόκριση απέσπασαν οι:

Ανδρονίκου Κωνσταντίνος (Γ’ Γυμνασίου)

Ποζουκίδου Βασιλική (Στ’ Δημοτικού)

Αμιτζόγλου Χαράλαμπος (Γ’ Δημοτικού)

Πετρίδης Δημήτριος – Παναγιώτης (Β’ Δημοτικού)

Λαμπρινού Δανάη (Νηπιαγωγείο)

Οι αθλητές που κατέκτησαν ασημένιο μετάλλιο και πρόκριση ήταν οι:

ΜαλίκιΈρρικα (Β’ Λυκείου)

Ανδρονίκου Ιουλιανή (Β’ Γυμνασίου)

Ράπτης Κωνσταντίνος (Β’ Δημοτικού)

Οι αθλήτριες Αλμπανάκη Έλλη (Β’ Δημοτικού) και Παρλακίδου Ειρήνη (Στ’ Δημοτικού) απέσπασαν το χάλκινο μετάλλιο, κατακτώντας την τρίτη θέση ανάμεσα στα κορίτσια της κατηγορίας τους, ενώ συγχρόνως αξιόλογες ήταν οι παρουσίες των υπόλοιπων αθλητών της ομάδας Ζουμπουρδικούδη Δέσποινας, Γκαβανίδη Νικόλαου, Πετρίδου Θεοδώρας, Τριανταφυλλίδη Παναγιώτη, Λαμπρινού Αθανάσιου, Ποζουκίδη Ευάγγελου, Αλμπανάκη Σοφούλας, Κουτσούδη Οδυσσέα, Τριανταφυλλίδου Ζωής, Τομπάζη Ανέστη, Χατζηαβραμίδη Μιχαήλ, Τομπουλίδη Γεώργιου και Ανδρονίκου Ιωάννη.

Οι σκακιστές συμμετείχαν υπό την καθοδήγηση του προπονητή Χατζηαβραμίδη Ιωάννη και την στήριξη των έμπειρων σκακιστών του ομίλου Ρόμπα Στέργιου και Γρηγόρη Ισλάκογλου.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!!!

Ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών λειτουργεί καθημερινά 18:00 – 21:00, εκτός Σαββάτου και Κυριακής.

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2382083360