“Εκτέλεσε” ο Εδεσσαϊκός τον Μακεδονικό με 2-1

Δυνατή και η σημερινή αναμέτρηση της ομάδας του Εδεσσαϊκού απέναντι στον Μακεδονικό, στο Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας “Φόρης Γεντζής”.
Γκολ 0-1 στο 2ο λεπτο κόρνερ για τον Μακεδονικό κεφαλιά του Λαβιδα και γκολ
Στο 3ο λεπτο σουτ του Καρλοπουλου αουτ
Εμφανώς επηρεασμένοι οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου από το γρήγορο γκολ
Κίτρινη στον αρχηγό του Εδεσσαικου Κώστα Παπαγεωργίου στο 9ο λεπτο
Έχει πάρει μέτρα σιγά σιγα ο Εδεσσαικος που αρχίζει να πιέζει
Καλη στιγμή στο 15ο λεπτό για τον Εδεσσαικο, απευθείας εκτέλεση φαουλ απο τα πλάγια στα χέρια του Γουμαγια
Φαουλ για τους Πράσινους σε καλό σημείο στο 28ο λεπτο
Στην εκτέλεση ο Ντογος η μπάλα στο τείχος
Συμπληρωσαμε τριαντα λεπτά ο Εδεσσαικος προσπαθεί για την ισοφάριση με ορθόδοξο τρόπο να αναπτυχθεί κυρίως απο τα πλάγια.
Γκολ 1-1
Ο Εδεσσαικος ισοφαρίζει στο 36ο λεπτο με τον Ντογο.
Απίστευτη φάση, ο Κιορτσης σεντραρε ο Παπαδημητρίου έπιασε αρχικά την κεφαλιά ο Γουμαγιας πραγματοποίησε φοβερή απόκρουση στην συνέχεια ο Παπαδημητρίου κυνήγησε την φαση έκανε συρτη σέντρα και ο Ντογος με κοντινή προβολή έγραψε το
Εδεσσαικος-Μακεδονικός 1-1
μεσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς
Ημίχρονο
Ξεκίνησε το δευτερο
49ο λεπτο σουτ του Ντογου δυσκολη αποκρουση του Γουμαγια σε κορνερ
Στη συνέχεια του κορνερ κεφαλιά ξανααποκρουει ο πολυπειρος τερματοφύλακας του Μακεδονικού
52ο λεπτο σεντρα Κιορτση κεφαλιά Παπαδημητρίου αουτ
55ο λεπτο ο Ντογος απο τα δεξιά ελιχθηκε έστρωσε προς το υψος της μικρης περιοχης αλλά την τελευταία στιγμή έδιωξε ο αμυντικός σε κόρνερ
Δοκάρι για τον Εδεσσαικο στο 59ο σε κεφαλιά του Χαραβητιδη μετά απο σέντρα του Τουφα
Η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο και χτύπησε στην γραμμη
Μεγάλη ατυχία
Πέναλτι για τον Εδεσσαικο στο 63ο λεπτο
Φοβερός ο αρχηγός του Εδεσσαικου Κώστας Παπαγεωργίου που πέρασε οποιον βρήκε και τελικά ανατράπηκε απο τον αμυντικό
Στην εκτέλεση ο Παπαδημητρίου
Αποκρουει σε κορνερ ο Γουμαγιας
Στο 65ο φαουλ του Τουφα κεφαλιά νεα μεγάλη απόκρουση του Γουμαγια σε κορνερ
Πρωτη αλλαγή βγαινει ο Μεταξάς και μπαινει ο Λαφα στο 75
Γκολ
Ο Λαφα στην πρώτη του επαφη κανει απο κοντά το 2-1 με κοντινή προβολη και το Φορης Γεντζης πέρνει φωτιά…