Έσπασε τη γκίνια ο Εδεσσαϊκός! 4-1 την Τρίγλια

Τον ΠΟ Τρίγλιας αντιμετώπισε σήμερα, Σαββάτο 27 Οκτωβρίου 2018 η ομάδα της Έδεσσας, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής, στο Φόρης Γεντζής.

Διαιτητές οι κ.Πάνος Ιώαννης του Συνδέσμου Ηπείρου με βοηθούς τους κυρίους Διαμαντή Λάμπρο (Έβρου) και Τσάντα Δημήτριο (Ηπείρου). Παρατηρητής ο κ.Φωτιάδης από τη Θεσσαλονίκη.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης επέλεξε 18 ποδοσφαιριστές για την  αποστολή:

Βόλτση, Σοϊλεμεζογλου, Πούπη, Αβραμίδη, Μωυσίδη, Χαραβητίδη, Κιόρτση, Πασσαλή, Τσουμάγκα, Παπαγεωργίου, Τούφα, Μεταξά, Τσιάκαλο, Ντόγο, Λαφαζανίδη, Παπαδημητρίου, Ταουσιάνη και Καραγιάννη.

Με την έναρξη του παιχνιδιού πρώτο κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό και γκολ 1-0, μόλις στο 6ο λεπτό με τον Παπαδημητρίου μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

9ο λεπτό φάουλ σε καλο σημείο στην εκτελεση ο Ταου λιγο αουτ

Γκολ από τον Κώστα Παπαγεωργίου στο 12ο λεπτο

Ο Παπαγεωργίου έπιασε το σουτ απά τα τριάντα στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα

Σουτ του Ντογου στο 16 στα χέρια του Παλαβρακη η μπάλα.

Τελευταία στιγμή διώχνει ο Μωυσίδης, πρώτη καλη στιγμή για την Τρίγλια

21ο λεπτό ο Τσιακαλος βγαίνει πολύ ωραία από τα πλάγια σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

Τεράστια ευκαιρία  για το 3-0 με το σουτ του Ταουσιανη να καταλήγει και πάλι κορνερ απο τα χερια του Παλαβρακη

Γκολ 3-0 από τον Ιάσων Παπαδημητρίου, σε μια φάση διαρκείας για τον Εδεσσαϊκό και αφού το πλασε του Παπαγεωργίου απόκρουσε πρώτα ο τερματοφύλακας, ήρθε ο Παπαδημητρίου και με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 3-0 στο 30ο λεπτό.

Απίστευτο πρώτο ημίωρο από τον Εδεσσαϊκό….

Φοβερή έμπνευση του Ντογου στο 40ο λεπτό. Πλάσαρε με τη μία με την μπάλα να καταλήγει στα εξωτερικά δίχτυα, ξεγελώντας και την κερκίδα που νόμιζε ότι ήταν γκολ!

Ημίχρονο

Εδεσσαίος-ΠΟ Τρίγλια 3-0

Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά του δεύτερου με τον Εδεσσαϊκό να έχει δώσει χωρο στην Τριγλια και να περιμένει να βάλει την ιδανική αντεπίθεση.

Γκολ 4-0

Ο Ταουσανης με σουτ έξω από την περιοχή πετυχαίνει το τέταρτο τέρμα για την ομάδα της Έδεσσας, μέσα σε ντελίριο ενθουσιασμού, στο 59ο λεπτό.