Πέρασε από τα Γιαννιτσά ο Αιγινιακός, 54-80 τον Μέγα Αλέξανδρο

Ο Αιγινιακός επικράτησε με 54-80 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών παρουσιάστηκε και πάλι ανταγωνιστικός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ωστόσο ο Αιγινιακός πήρε το προβάδισμα και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ του 14-20. Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 26-42. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα της βόρειας Πιερίας ήταν κυρίαρχη, εκτόξευσε το προβάδισμά της και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου διαμορφώθηκε σε 38-66.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον Αιγινιακό να διαχειρίζεται τη διαφορά που είχε αποκτήσει και να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 54-80.
Διαιτητές: Μητώνας – Χάνος.
Δεκάλεπτα: 14-20, 26-42, 38-66, 54-80.