Thursday, 18 April, 2024

Αετός Κιλκίς-Ίκαροι Γιαννιτσών 58-76

Ο Αετός Κιλκίς ηττήθηκε με 58-76 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, στον αγώνα για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τους Ίκαρους Γιαννιτσών να είναι ελαφρώς καλύτεροι και να προηγούνται με 14-20. Οι φιλοξενούμενοι ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 26-42. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Αποστόλου ισορρόπησαν το παιχνίδι, ωστόσο οι Ίκαροι Γιαννιτσών διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά σε σταθερά επίπεδα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με 39-55. Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκάλεπτου, με το γηπεδούχο να προσπαθεί να μπει στη διεκδίκηση του αγώνα, αλλά οι Ίκαροι Γιαννιτσών όντας σοβαροί στα σημεία που ο Αετός Κιλκίς έδειξε να απειλεί, έφτασαν στη νίκη με το τελικό 58-76.
Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας.
Δεκάλεπτα: 14-20, 26-42, 39-55, 58-76.