Κύπελλο ΕΠΣ Πέλλας: Μέγας Αλέξανδρος Όρμας – Εδεσσαϊκός  1-5

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα εις μνήμη του αντιπροέδρου της Όρμας. Ο Εδεσσαϊκός κατέθεσε στεφάνι

Μέτρια εμφάνιση του Εδεσσαϊκού στο πρώτο μισάωρο

Πέναλτι για την Ορμά στην πρώτη επικίνδυνη φάση στα καρέ

Γκολ 1-0

Δείχνει να ξυπνάει ο Εδεσσαϊκός, Στο 44λεπτο Δοκάρι σε φάουλ του Ιωσηφίδη

Λήξη ημιχρόνου 1-0

Με μια αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο, βγαίνει ο Τσιτσαγκας και μπαίνει ο Σφετκος

47 λεπτο Γκολ 1-1 Ισοφαρίζει ο Εδεσσαϊκός με κεφάλια του Καρακούτη μετά απο σέντρα του Κάρτζιου

52 λεπτό Γκολ 1-2 Τρομερό γκολ από τα τριάντα μέτρα σε απευθείας εκτέλεση του Ρετζια

55 λεπτο Γκολ 1-3 Νέο φοβερό γκολ άπω τα τριάντα μέτρα για την ομάδα του Εδεσσαϊκού. Σκόρερ ο Προύντσης

Καράκασογλου στη θέση του Καρακούτη.

Φοβερή συνεργασία των παικτών του Εδεσσαϊκού, εντυπωσιακό σουτ του Μπουτάρη από μακρινή απόσταση, αναγκάζει τον τερματοφύλακα της Όρμας σε απόκρουση στο παραθυράκι της εστίας του.

Αλλαγή στο 73′ για τον Εδεσσαϊκό, βγαίνει ο Ρέντζια και μπαίνει ο Βολιδόπουλος.

75′ γκολ 1-4, ο Μπουράκης με εξαιρετική ατομική ενέργεια πέρασε όλη την αντίπαλη άμυνα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Προύντση σε άδεια εστία σημειώματα το τέταρτο γκολ της ομάδας της Έδεσσας.

77′ αλλαγή, μπαίνει ο Αβραμίδης καταχειροκροτούμενος στη θέση του Ουζούνη.

Ο Μπουράκης διαμορφώνει το 1-5 της ομάδας μας με μαγική ασίστ του Καρακάσογλου.

Λήξη αγώνα, τελικό σκορ Μέγας Αλέξανδρος- Εδεσσαϊκός  1-5.