Thursday, 25 April, 2024

Εδεσσαϊκός και Μ. Αλέξανδρος Πέλλας Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣ 1-0 στο 60’ και ο αγώνας συνεχίζεται

Εδεσσαϊκός και Μ. Αλέξανδρος Πέλλας διασταυρώνουν αυτή την ώρα τα… ξίφη τους με φόντο την πρώτη κούπα της χρονιάς.

Αρκετοί φίλοι και των δυο ομάδων αλλά και πολλοί ‘’ουδέτεροι’’ παρακολουθούν την αναμέτρηση.

Ο Εδεσσαϊκός μπορεί να φαντάζει το φαβορί αλλά θα πρέπει να το αποδείξει και εντός αγωνιστικού χώρου.

Από την άλλη η Πέλλα μια πολύ καλοδουλεμένη ομάδα και με πολύ ενθουσιασμό.

Διαιτητής ορίστηκε από την ΕΠΣ ο κ.Κατεριαδης με βοηθούς τους κ.Δελλιο και Ζιωγλη ενώ τέταρτος θα είναι ο κ.Ατζαμιδακης.

Ο Γιώργος Νασιοπουλος ξεκίνησε με τους:

Αποστόλου,Παπουλιδη,Κιορτση,Ουζουνη,Κουμπους,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Καρτζιο,Ρετζια,Μεταξά και Τσιρλιδη.

Πολύ καλή οργάνωση από την ΕΠΣ. Το παιχνίδι ξεκίνησε και πιο μπήκε η Πέλλα στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως να έχουμε απειληθεί.

Χωρίς κάποια σημαντική φάση κυλάει το παιχνίδι, Φτάσαμε στο 20 λεπτό το 0-0 να παραμένει. 30 λεπτό Σουτ του Καράμπελα,μπλοκάρει ο τερματοφύλακας, Κόρνερ για την Πέλλα κεφαλιά λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστόλου

40 λεπτό. Αδύναμο σουτ του Ρετζια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

Το 0-0 παραμένει σε ενα κακό όσο αφορά το θέαμα πρώτο ημίχρονο.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 44 λεπτό

1-0 για την ομάδα μας με τον Γιώργο Τσιρλιδη

Ο Ρετζια μοίρασε ωραία στον Καρτζιο ο οποίος επιχείρησε σέντρα ακριβείας και ο Τσιρλιδης με σουτ διαμόρφωσε το 1-0.

Ημίχρονο

Ο Εδεσσαϊκός άνοιξε το σκορ την κατάλληλη στιγμή. Λαφα στη θέση του Μεταξά

60 λεπτό Μεγάλη φάση για το 2-0, πλάσαρε ο Καρτζιος η μπάλα όμως πέρασε ελάχιστα άουτ

*Τα στοιχεία από τη σελίδα του Εδεσσαϊκού, φωτο αρχείου.