Friday, 26 April, 2024

Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός 4-3

Ματς για γερά νεύρα αυτό του Αγροτικού  Αστέρα με τον Εδεσσαϊκό στον Εύοσμο για την 5η αγωνιστική της Γ Εθνικής.

Ήταν ότι καλύτερο έχουμε παρακολουθήσει  μέχρι τώρα, με συνεχόμενη αλλαγή συναισθημάτων μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Παπουρτζή.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι με ενισχυμένο κέντρο έψαχναν την ευκαιρία να χτυπήσουν στην κόντρα.

Αυτό έγινε στο 44΄ όταν ο Καράμπελας αιφνιδίασε τον Κάμπα και έκανε το 0-1.

Στο επόμενο λεπτό πάλι ο ίδιος παίκτης από θέση τετ α τετ αλλά λίγο πλάγια σουτάρει και η μπάλα περνάει λίγο άουτ. Έτσι τέλειωσε το ημίχρονο.

Το καλό όμως το ζήσαμε στην επανάληψη. Στο 50΄ο Μερτζάνης για τους γηπεδούχους εκτελεί φάουλ από τ αριστερά και ο Παπουτσής αδυνατεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Εδεσσαϊκού από το ένα μέτρο.

Στο 60΄γίνεται το 0-2 με σουτ του Ταουσιάνη. Στο 64΄με εκτέλεση πέναλτι ο Προβατίδης μειώνει σε 1-2.

Στο 65΄ο Σκαθαρούδης δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στον Εδεσσαικό 1-3.

Στο 69΄ο Ματζίρης με σουτ μειώνει σε 2-3. Και περνάμε στην μεγάλη ανατροπή.

Στο 91΄ ο Ατζαμιδάκης πετυχαίνει γκολ και φέρνει το ματς στα ίσια 3-3.

Και ο θρίαμβος του Αγροτικού Αστέρα ολοκληρώνεται στο 93 με σκόρερ τον Ματζίρη τελικό 4-3.

Απίστευτο κοντράστ συναισθημάτων ειδικά στο δεύτερο μέρος.

Αγροτικός Αστέρας: Κάμπας, Ζώτος, Αγτσίδης, Γεωργιάδης, Κεχαγιάς, ΠΡΟΒΑΤΙΔΗΣ, Μερτζάνης, ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ, ΜΑΤΖΙΡΗΣ, Πιστόπουλος, Κουτούσης.

Έπαιξαν Παπουτσής, Ιωαννίδης, ΑΤΖΑΜΙΔΑΚΗΣ, Μήτογλου.

Εδεσσαϊκός: Παπουρτζής, Κιορτσής, Τζατζανάς, Φωτιάς, Ουζούνης, Παπαγεωργίου, Γολιδόπουλος, Ιωσηφίδης, ΣΚΑΘΑΡΟΥΔΗς, ΤΑΟΥΣΙΑΝΗΣ, Αβραμίδης,