Wednesday, 24 April, 2024

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 1 – 0

Τη νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο ΦΑΣ Νάουσα απέναντι στον Αλμωπό Αριδαίας το μεσημέρι της Κυριακής.

Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, δημιουργώντας ευκαιρίες αλλά μη μπορώντας να φτάσουν στην επίτευξη του goal στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ομάδα της Νάουσας φάνηκε αποφασισμένη για τη νίκη.

Αρχικά είχε δοκάρι στο 53ο λεπτό με τον Σαμαρόπουλο, ενώ στο 77ο λεπτό ο Νίκου που πέρασε ως αλλαγή άνοιξε το σκορ, πανηγυρίζοντας το goal αγκαλιά με τους συμπαίκτες του. Στα λεπτά που απέμεναν ο Αλπωπός Αριδαίας προσπάθησε να ισοφαρίσει όμως η καλή αμυντική λειτουργία του ΦΑΣ Νάουσα δεν του το επέτρεψε.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Βουρνέλης, Κουφός, Φράγιος (Μακεδονίας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος, Ντινόπουλος (65’ Νίκου), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Χατζόπουλος  (89’ Τόσιος), Μουρίκι, Τούφας.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Παπασυμεών, Παπαζούδης, Ρογγότης, Μπρέγκου, Παπαευθυμίου (67’ Αλαμάνης), Ελευθεριάδης Γ., Παντελίδης, Τσιμτσιρίδης  (80’ Ελευιεριάδης Θ.), Κοβάτσης (52’ Ζαρογιάννης).