Friday, 26 April, 2024

Ισόπαλοι Εδεσσαϊκός – Κιλκισιακός! Τιμήθηκε ο Μάκης Κατσαβάκης

Το μεσημέρι της Κυριακής 19 Νοεμβρίου, στη 10η αγωνιστική, η ομάδα του Εδεσσαϊκού  αντιμετώπισε στην έδρα της τον Κιλκισιακό

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Μιχαήλ Μιχούλιας με βοηθούς τους Αλέξανδρο Κουφό και Αλέξανδρο Κωνσταντιν του Συνδέσμου Μακεδονίας.

Τιμητική πλακέτα απονεμήθηκε στον προπονητή του Κιλκισιακού Μάκη Κατσαβάκη για την προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο και τον Εδεσσαϊκό, από τον Πρόεδρο της ομάδας Πέτρο Πασσαλή πριν την σέντρα ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της Δυτικής Αττικής.Ο Εδεσσαϊκός μπήκε δυνατά και κέρδισε 3 κόρνερ στα πρώτα πέντε λεπτά, στο 5 λεπτο καλό σουτ του Καράμπελα, μπλοκάρει ο Κολιοφουκας.

Τεράστια ευκαιρία για το 1-0,σεντρα του Σκαθαρουδη κεφαλιά του Γολιδοπουλου, αλλά ο Κολιοφουκας πραγματοποιεί την απόκρουση του στο 22 λεπτο.

Σουτ του Γολιδοπουλου άουτ

Γκολ 0-1 ο Κιλκισιακός, χωρις φαση μπήκε το γκολ. Μετά από ανύπαρκτο φάουλ στο κέντρο ο Κιλκισιακός άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 31 λεπτό.

Οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαϊκού προσπαθούν να ξεπεράσουν το σοκ

Ημίχρονο Εδεσσαϊκός – Κιλκισιακός 0-1

Νέα μεγάλη φάση σουτ του Παπαγεωργίου ακόμα μια απόκρουση του τερματοφύλακα

57 λεπτο κι άλλη μεγάλη ευκαιρία σουτ του Ταου μετά απο σεντρα του Σκαθα η μπαλα αουτ

Στο μισό γήπεδο ο Εδεσσαϊκός που πιέζει για την ισοφάριση

Σφετκος αντι Τζατζανα, Η πιεση συνεχίζεται… Γκολ

1-1 ισοφαρίζει ο Εδεσσαϊκός με καρφωτη κεφαλια του Καρακουτη μετα απο κορνερ του Καραμπελα στο 82 λεπτο!