Friday, 26 April, 2024

Η Τότεναμ «πάγωσε» το Μπερναμπέου, ο Κριστιάνο επανέφερε το ματς στα ίσα (vid)

Λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο του αγώνα, η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης με σκόρερ τον… Ραφαέλ Βαράν

αλλά ήρθε ο συνήθης ύποπτος, Κριστιάνο Ρονάλντο, να φέρει το ματς στα ίσα από τα έντεκα βήματα στο 43′.

Μετά από σέντρα από τα δεξιά του Σερζ Οριέ, ο Ραφαέλ Βαράν (αυτογκόλ) προ του… Χάρι Κέιν βρίσκει την μπάλα με το πόδι στην προσπάθειά του να απομακρύνει και ανοίγει το σκορ για τους Άγγλους στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης των δύο ομάδων.

Στο 42ο λεπτό, όμως, ο Σερζ Οριέ θα ανατρέψει τον Τόνι Κροος, ο διαιτητής θα δείξει το σημείο του πέναλτι και την εκτέλεση θα αναλάβει ο Κριστιάνο Ρονάλντο ο οποίος δεν θα αστοχήσει από την άσπρη βούλα και θα φέρει το ματς στα ίσα, 1-1.