Friday, 19 April, 2024

Εδεσσαϊκός-ΦΑΣ Νάουσα  2-0 – Τα αποτελέσματα των αγώνων της Γ’ Εθνικής του 2ου Ομίλου (vid)

Στο ματς της Κυριακής ο Εδεσσαϊκός κέρδισε δίκαια τη Νάουσα. Ο Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε με τους Βόλτση, Αβραμίδη, Χαραβητίδη

Κούμπους, Κιόρτση, Τσουμάγκα, Καράμπελα, Παπαγεωργίου, Ταουσιάνη, Σκαθαρούδη και Καρακούτη

Αναπληρωματικοί οι: Μπουράκης, Ιωσηφίδης, Προύντσης, Παπουρτζής, Γολιδόπουλος, Κάρτζιος και Ουζούνης

Ο Εδεσσαϊκός επιβάλει πλήρως τον ρυθμό του από το πρώτο λεπτόΜεγάλη ευκαιρία με οριζόντιο δοκάρι από τον Σκαθαρούδη στο 10 λεπτό που επιχείρησε μια βολίδα από τα πλάγια της μικρής περιοχής με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο

Καλή στιγμή με τον Ταουσιάνη ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ πέρασε άουτ

Νέα μεγάλη ευκαιρία. Ο Καρακούτης βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά το σουτ ήταν αδύναμο.

Πέναλτι για τον Εδεσσαϊκό που κερδίζει στο 40 λεπτό σε ανατροπή ο Σκαθαρούδης.

Στην εκτέλεση ο ίδιος

Γκολ

1-0 άνοιξε το σκορ

Στο ημίχρονο

Εδεσσαϊκός-Νάουσα 1-0

Η πιο μεστή εμφάνιση που πραγματοποιεί η ομάδα της Έδεσσας εδώ και καιρό. Στο δεύτερο, στο 52ο λεπτο ο Ταουσιανης μετά από εξαιρετική ασιστ του Παπαγεωργίου βγαίνει μόνος το πλασε όμως περνά αουτ.

Στον αγωνιστικό χώρο περνά ο Γολιδοπουλος στη θέση του Καραμπελα

Γκολ 2-0. Ηταν ο Παπαγεωργιου που έκανε μια κούρσα απο τα αριστερα για να δώσει την κατάλληλη στιγμή στον Σκαθαρουδη οπου απο το υψος της μικρης περιοχης διαμόρφωσε το 2-0

2η αλλαγη στο 82 λεπτο με τον Ιωσηφιδη να αντικαθιστά τον Τσουμαγκα.

Εδεσσαϊκός – Νάουσα 2-0